مرتضی تبریزی


اطلاعات شناسنامه ای

تاریخ تولد: نا مشخص
تاریخ وفات: ۱۴۰۲/۱۲/۱۵
محل وفات:
محل دفن: بهشت زهرا، تهران، ایران


دلیل شهرت

هنرمند

بازیگر سریال های طنز و گوینده رادیو

علت وفات

بیماری

سکته مغزی

توضیحات و جزئیات بیشتر

مرتضی تبریزی کمدین و بازیگر ایرانی ۴۰ سال در رادیو فعالیت داشت؛ این هنرمند ایرانی در تبریز متولد شد و بازیگر و کمدین تئاتر و تلویزیون و گوینده باسابقه رادیو در برنامه پرمخاطب «صبح جمعه با شما» بود.

مرحوم تبریزی در فیلم «مینی بوس» نیز به ایفای نقش پرداخته است. برنامه «جدی نگیرید» هم در سال ۷۴ تولید شد و این بازیگر یکی از بازیگران این مجموعه بود.

او سال‌های سال تئاتر کار می‌کرد و آخرین کارش به ۶ ماه گذشته در رادیو و برنامه صبح جمعه با شما برمی‌گردد. تبریزی همچنین در برنامه «جمعه ایرانی» و «صبح جمعه با شما» در چند دوره به عنوان کمدین و بازیگر طناز در رادیو حضور داشت. صدای مرحوم مرتضی تبریزی در نقش‌های مختلف کمدی برای بسیاری از شنوندگان رادیو یادآور خاطرات گذشته است.


نقل قول ها و پیام های مرتبط

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

*تبریزی چهره در نقاب خاک کشید اما صدایش ماناست*

درگذشت مرتضی تبریزی هنرمند ارزنده و پیشکسوت ارجمند برنامه "صبح جمعه با شما" که بیش از چهار دهه در رادیو فعالیت داشت، موجب اندوه جامعه هنری کشور هنرپرور عزیزمان و خانواده بزرگ رادیو شد.

هنرنمایی این استاد بی بدیل در عرصه‌ بازیگری و اجرا بی شک از یادها زدودنی نیست. بی تردید؛ وجود و زحمات امثال او بوده که هنر صدای کشورمان را مانا کرده است.

زنده یاد مرتضی تبریزی سالهای بسیاری بازیگر برنامه "صبح جمعه با شما" بود و بدون تردید مخاطبان خاطرات بسیاری را از نقش‌های شیرین او در رادیو به یاد دارند.

‌درگذشت هنرمند توانمند زنده یاد مرتضی تبریزی را به جامعه هنری کشورمان و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم. از درگاه الهی برای ایشان، آرزوی علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

علی بخشی‌زاده

معاون صدای رسانه ملی