صادق توکلی


اطلاعات شناسنامه ای

تاریخ تولد: نا مشخص
تاریخ وفات: ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
محل وفات:
محل دفن:


دلیل شهرت

هنرمند

بازیگر سینما و تلویزیون

علت وفات

کهولت سن


توضیحات و جزئیات بیشتر

صادق توکلی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1349 در فیلم شهر گناه به کارگردانی محمدعلی زرندی بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم آژانس شیشه‌ای، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای صادق توکلی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون پوری بنایی، کتایون، جواد قائم مقامی و سعید کامیار را تجربه کرد.

صادق توکلی در سال 1376 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 2 فیلم مهم سینما خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم صادق توکلی در این سال، بازیگری در فیلم آژانس شیشه‌ای به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا و فیلم عشق گمشده به کارگردانی سعید اسدی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی صادق توکلی بازی در فیلم آژانس شیشه‌ای بوده است. صادق توکلی سال 1376 فیلم آژانس شیشه‌ای نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با ابراهیم حاتمی‌کیا همکاری داشته است. صادق توکلی توانست با بازی در فیلم آژانس شیشه‌ای تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر پرویز پرستویی، حبیب رضایی، رضا کیانیان و اصغر نقی‌زاده بر تجارب او افزود.

صادق توکلی علاوه‌بر فیلم آژانس شیشه‌ای، سال 1382 در سریال بوی غریب پاییز نیز بازی کرده است. صادق توکلی این‌بار با مجتبی یاسینی یعنی کارگردان سریال بوی غریب پاییز و هنرمندانی چون محمدعلی کشاورز، عبدالرضا اکبری، فریبا متخصص و مهدی سلوکی همکاری داشت.

در این سال‌ها صادق توکلی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران مهری رحمانی با 3 مرتبه، زری پورزند با 2 مرتبه، دیانا با 2 مرتبه، محسن هرندی با 2 مرتبه و فاطمه طاهری با 2 مرتبه بیشترین همکاری را با صادق توکلی داشته‌اند.