مجید ملک زاده


اطلاعات شناسنامه ای

تاریخ تولد: ۱۳۵۰/۰۴/۲۰
تاریخ وفات: ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
محل وفات:
محل دفن:


دلیل شهرت

هنرمند

هنرمند هنرهای سنتی مشبک و معرق و مدیر موزه صلح اصفهان

علت وفات

بیماری

کووید-۱۹، کرونا

توضیحات و جزئیات بیشتر

مرحوم ملک‌زاده مدیر موزه صلح اصفهان بود و در زمان حیات خود تلاش بسیاری برای ابلاغ پیام صلح با زبان هنر کرد. او فرزند استاد مهدی (پدر هنر مشبک و معرق فلز ایران)، متولد ۲۰ تیر ۱۳۵۰ خورشیدی و از هنرمندان هنرهای سنتی مشبک و معرق فلز شهر اصفهان بود.

وی فعالیت هنری خود در این رشته از سال ۱۳۷۱ آغاز کرد و پس از فراگیری هنر معرق و مشبک فلز متوجه شد که هنر به تنهایی معنایی ندارد و نمی‌تواند تأثیری بر روی مردم بگذارد، در نتیجه شروع به تحقیق در موضوعات مختلف کرد و در مسیر موضوع صلح وارد و متوجه شد که صلح موضوعی است که بشر برای ادامه زندگی به آن نیاز دارد.
نگارش و چاپ چندین مقاله پژوهشی در موضوع‌های صلح - توسعه پایدار- خاک و تأثیر آن بر صلح - اقتصاد، هنر- رنگ و نور و تأثیر آن بر صلح و آرامش جامعه و چشم اندازهای راهبردی برای تحقق صلح از منظر هنر از جمله آثار پژوهشی این هنرمند است.

خلق سه اثر هنری ارزشمند و انجام کار گروهی در تجلیل از خانواده گردشگر فرانسوی در اصفهان در سال ٨۶، دریافت تقدیرنامه برای صلح و فعالیت‌های صلح‌آمیز از آقای ران کلارک شهردار گلدکست - استرالیا در سال ٢٠١١ از جمله اقدامات انسان‌دوستانه این هنرمند است.