سید محمدعلی شهیدی محلاتی


اطلاعات شناسنامه ای

تاریخ تولد: ۱۳۲۸/۰۴/۱۸
تاریخ وفات: ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
محل وفات:
محل دفن:


دلیل شهرت

مسئول حکومتی

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

علت وفات

بیماری


مطالعه بیشتر


نقل قول ها و پیام های مرتبط

سم الله الرحمن الرحیم
درگذشت مرحوم مغفور جناب حجتالاسلام آقای حاج سید محمدعلی شهیدی رحمةالله‌علیه را به خاندان مکرم و همه دوستان و همکاران و بازماندگان ایشان تسلیت عرض میکنم. حضور در عرصه‌های گوناگون انقلاب و نظام اسلامی که آخرین آن مسئولیت در بنیاد شهید و خدمتگزاری به خانواده‌های معظم شهیدان بود، ذخیره‌ی معنوی عظیمی است که موجب علو درجات ایشان خواهد بود ان‌شاءالله. رحمت و مغفرت الهی را برای آن مرحوم مسألت میکنم.
سیدعلی خامنه‌ای
۹ آذر ۱۳۹۹

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون


درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران موجب تاثر و تاسف اینجانب گردید.
این شخصیت ارزشمند در طول چهار دهه گذشته در سمتهای مختلف بویژه خدمتگزاری به خانواده شهدا و ایثارگران عزیز، توانستند خدمات چشمگیری از خود برجای گذارند.

اینجانب فقدان ایشان را به محضر مقام معظم رهبری مدظله العالی، روحانیت معزز و همه ارادتمندان بویژه خانواده مکرم و سایر بستگان محترم ایشان تسلیت می گویم و ضمن طلب علو درجات و آرزوی رحمت واسعه الهی برای آن فقید سعید، از درگاه ایزد متعال برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

آملی لاریجانی
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه، معاون سابق رییس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین معاون پیشین کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه موجب تاثر و تالم بسیار اینجانب و همکارانم در وزارت امور خارجه گردید.

سوابق و خدمات درخشان آن روحانی وارسته، خلیق و پرتلاش در عرصه های مختلف در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین تلاش های خستگی ناپذیر ایشان در دوره خدمت به خانواده عزیز و مکرم شاهد و ایثارگر و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت و دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و انقلابی از خصلتهای بارز آن عزیز سفر کرده است که به یادگار و ماندگار باقی خواهد ماند.

اینجانب مصیبت فقدان آن روحانی با اخلاص و دلسوز را به بیت مکرم و ارجمند شهیدی محلاتی و بستگان محترم ایشان تسلیت عرض می نمایم و برای ایشان صبر و اجر مسئلت می‌کنم.

از خداوند منان مسئلت دارم روح بلند و ملکوتی آن سلاله سادات و روحانی جلیل القدر در بارگاه قدسی با اهل بیت عصمت و طهارت (ع) محشور و همجوار باشد.
محمد جواد ظریف