حسین شیخ‌الاسلام


اطلاعات شناسنامه ای

تاریخ تولد: ۱۳۳۱/۰۹/۰۸
تاریخ وفات: ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
محل وفات: بیمارستان مسیح دانشوری، تهران، ایران
محل دفن:


دلیل شهرت

سیاستمدار

معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، نماینده مجلس شورای اسلامی دوره هفتم، از اعضای گروه دانشجویان مسلمان پیرو خط امام بود که در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ سفارت آمریکا را تصرف کردند

علت وفات

بیماری

کرونا ویروس

مطالعه بیشتر


نقل قول ها و پیام های مرتبط

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر درگذشت دوست قدیمی، برادر صادق و دلسوز و همکار ارزشمند و پیشکسوت مرحوم حسین شیخ الاسلام موجب اندوه فراوان اینجانب و تمامی دوستان و همکاران آن عزیز در وزارت امور خارجه شد. نام حسین شیخ الاسلام برای بنده همواره با دیانت، صداقت، صراحت و رفاقت همراه بوده است. مجاهدت ها و خدمات صادقانه حسین عزیز هیچگاه فراموش نخواهد شد. از خداوند قادر متعال شادی روح و علو درجات برای این یار دیرین و صبر و اجر برای همسر محترمه و فرزندان عزیز و سایر بازماندگان و همه دوستان و بستگان و همکاران ایشان طلب می کنم.

بسم الله الرّحمن الرّحیم
انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام که سالیان بسیار زیادی در عرصه‌های مختلف و از جمله در حوزه سیاست خارجی فعالیت داشته و دارای شخصیتی انقلابی، مردمی، متواضع، همراه نظام، انقلاب و رهبری بوده اند موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.

دکتر حسین شیخ الاسلام به عنوان یکی از دیپلمات‌های برجسته کشورمان همواره در مسئولیت‌های مختلف از جمله معاونت عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دوران تصدی اینجانب، سفارت ایران در سوریه، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، مشاورت وزیر امورخارجه، معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و … نقش ارزشمند و محوری را در پیشبرد اهداف نظام و انقلاب ایفا نمودند و خدمات مهمی را به کشور عرضه کردند که همواره نام و یاد ایشان به نیکی در اذهان باقی خواهد ماند.

توفیق همکاری نزدیک از دوران وزارت امور خارجه تاکنون با دکتر شیخ الاسلام برای اینجانب وجود داشته است که شخصیتی ارزشمند، با اخلاق، متعهد، متخصص و با اخلاص بود.

اینجانب این ضایعه و مصیبت را به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، همکاران و دوستان سابق ایشان در وزارت اموز خارجه و تمامی علاقه مندان این شخصیت بزرگوار و ارزشی و خانواده معزز آن مرحوم تسلیت عرض نموده، از خداوند رحمان، تعالی درجات و رحمت و غفران الهی را برای وی و صبر و اجر برای بازماندگان مسئلت می‌کنم.

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

درگذشت دیپلمات برجسته و مجرب و نماینده ادوار مجلس، مرحوم جناب آقای حسین شیخ الاسلام‌ موجب تاسف و تاثر گردید.

ایشان از خدمتگزاران صدیق و چهره های دلسوز و باورمند به آرمان های نظام اسلامی و دارای روحیه مکتبی و همت شایسته در حوزه سیاست خارجی و بین الملل بودند.

ضمن عرض تسلیت به دوستان و آشنایان‌، خانواده معزز و سایر وابستگان محترم، از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید، رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌کنم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی