سید محمد میرمحمدی


اطلاعات شناسنامه ای

تاریخ تولد: ۱۳۲۷
تاریخ وفات: ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
محل وفات: بیمارستان مسیح دانشوری، تهران، ایران
محل دفن:


دلیل شهرت

مسئول حکومتی

عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده حوزه انتخابیه قم در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی

علت وفات

بیماری

برخی منابع علت فوت میرمحمدی را ابتلاء به کرونا اعلام کرده‌‎اند

توضیحات و جزئیات بیشتر

رئیس دفتر ویژه آیت الله خامنه‌ای در دوران ریاست جمهوری، عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، رئیس دفتر رئیس جمهور وقت (آیت الله هاشمی رفسنجانی )، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور ، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری به مدت ۱۴ سال و دبیرکلی حزب تمدن اسلامی تنها بخشی از سوابق سیاسی و اداری میرمحمدی در طول سالیان گذشته است.

مطالعه بیشتر


نقل قول ها و پیام های مرتبط

اینجانب این ضایعه را به محضر فقیه عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی و خانواده مکرم ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند سبحان برای این فقید مرحوم که با خدمت مخلصانه در سنگرهای گوناگون نظام مقدس جمهوری اسلامی، کارنامه‌ای درخشان از خودم به جای گذاشت، علو درجات و همجواری با صالحان و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت مجاهد صادق و یار وفادار رهبر معظم انقلاب، مرحوم جناب آقای دکتر سید محمد میرمحمدی، موجب تاثر و تالم شد. سالهای حیات با برکت این شخصیت مردمی، متعهد و ملتزم به تقوای سیاسی، یکسره در خدمت به نظام اسلامی گذشت و از دوران جوانی تا آخرین سالها، مجاهدت مخلصانه‌اش در این راه کاستی نگرفت. در دوران طاغوت، در صفوف پر خطر حضور یافت و پس از پیروزی انقلاب و برپایی جمهوری اسلامی، در سنگرهای حسّاس و اثرگذار، خدمات صادقانه ای نظیر نمایندگی مردم شریف قم، ریاست دفتر رییس جمهور و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام را ارائه کرد .

رحمت واسعه و فضل الهی را برای ایشان مسئلت می کنم و به ملت شریف ایران و خاندان محترم ایشان، علی الخصوص حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی ، بیت شریف مرحوم آیت الله سید ابوالفضل میرمحمدی و حجت الاسلام و المسلمین سید علی محمد یثربی، دیگر بازماندگان ، دوستان و دوستدارانشان تسلیت می گویم.

علی لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی