محمدرضا رضوان طلب


اطلاعات شناسنامه ای

تاریخ تولد: ۱۳۴۰
تاریخ وفات: ۱۴۰۲/۰۷/۰۹
محل وفات:
محل دفن:


دلیل شهرت

دانشمند/عالم

استاد فقه و حقوق دانشگاه تهران و رئیس سابق مرکز جذب وزارت علوم

علت وفات

بیماری


توضیحات و جزئیات بیشتر

ریاست مرکز مطالعات بین‌المللی دینی، ریاست کتابخانه و موزه ملی ملک (آستان قدس رضوی)، رایزن سابق فرهنگی سفارت ایران در فرانسه، معاون وزیر و رئیس سابق مرکز جذب اعضای هیات علمی، دبیر سابق شورای عالی تقریب مذاهب اسلامی، دبیر سابق هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی، رئیس سابق کمیسیون آموزش و پژوهش شورای عالی وکلا و عضو شورای معاونت امور راهبردی و اشراف کلی فرماندهی معظم کل قوا از جمله سوابق دکتر رضوان طلب بود.


نقل قول ها و پیام های مرتبط

«انا لله و انا الیه راجعون»
حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدرضا رضوان طلب، چهره علمی و فرهنگی که از اندیشمندان و محققان حوزه دین پژوهی و حقوق اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران و از خدمتگزاران و مدیران عرصه علم، دانش و فرهنگ ایران اسلامی به شمار می رفتند و سال ها عمر با برکت خویش را در راه اعتلای آرمان های انقلاب اسلامی صرف نموده و منشاء خدمات ارزشمند و ماندگاری در زمینه گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی بودند، دعوت حضرت حق را لبیک گفتند و به دیار باقی شتافتند.
با نهایت تاسف و تاثر این ضایعه اندوهبار را به جامعه علمی، پژوهشی و فرهنگی کشورمان و خانواده معزز و مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند رحمان برای این عالم فرزانه رحمت و مغفرت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم.

و من الله التوفیق
علیرضا مختارپور

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت مرحوم حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای محمدرضا رضوان‌طلب، موجب اندوه و تاثر خاطر گردید.

این روحانی فرهیخته و پرتلاش با انجام فعالیت‌های ارزنده در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و پژوهشی، کارنامه پرباری از خود به یادگار گذاشت که یقینا توشه‌ای گرانبها برای آخرت ایشان خواهد بود.

اینجانب این ضایعه را به جامعه علمی و دانشگاهی، دوستداران و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای روح پرفتوح ایشان علو درجات و همجواری با ائمه اطهار (ع) و برای عموم بازماندگان معزز صبر و سلامتی مسئلت دارم.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

درگذشت روحانی فاضل و خدوم جناب آقای حاج شیخ محمدرضا رضوان‌طلب رحمةالله‌علیه را به خاندان و بازماندگان گرامی و به دوستان و همکاران ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

خدمات با ارزش در عرصه‌های گوناگون حوزوی و دانشگاهی ذخیره معنوی گرانقدری برای ایشان است انشاءالله.

رحمت و مغفرت الهی نصیب وی باد.

سیّدعلی خامنه‌ای
۱۴۰۲/۷/۹