عباسعلی سلیمانی اسبوکلائی


اطلاعات شناسنامه ای

تاریخ تولد: ۱۳۲۶/۰۳/۰۳
تاریخ وفات: ۱۴۰۲/۰۲/۰۶
محل وفات: بابلسر، مازندران، ایران
محل دفن: حرم مطهر حضرت معصومه (س)، قم، ایران


دلیل شهرت

عالم دینی

عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده سابق ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و شهرستان کاشان

علت وفات

قتل/ترور

چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ در حالی که در کنار میز مدیر بانک ملی بابلسر نشسته بود، هدف گلوله نگهبان بانک قرار گرفت. فیلم دوربین مداربسته منتشر شده از لحظه قتل، نشان می‌دهد که ضارب از پشت نزدیک شده و او را هدف قرار می‌دهد.

توضیحات و جزئیات بیشتر

نماینده ادوار چهارم و پنجم مجلس خبرگان رهبری، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، مسئول امور اهل سنت استان‏ سیستان و بلوچستان، نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان، امامت جمعه و عضو شوراى ائمه جمعه استان مازندران از ۱۳۵۹تا ۱۳۸۰، نماینده ولی ‏فقیه در دانشگاه ‏هاى ملى استان‏ هاى مازندران و گلستان، عضو هیات امنای دانشگاه زاهدان و علوم دریایی چابهار و امامت جمعه‏ بابلسر، از مهم‌ترین مسئولیت‌های سیاسی، اجتماعی و علمی آیت الله سلیمانی است.


نقل قول ها و پیام های مرتبط

بسم الله الرّحمن الرّحیم

حادثه‌ی سوء قصد به مرحوم حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ عباسعلی سلیمانی رحمةالله علیه را که به شهادت ایشان منتهی شد به خانواده‌ی گرامی و دوستان و علاقمندان آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنم. ایشان عضو مجلس خبرگان و سال‌ها امام جمعه‌ی زاهدان و کاشان و همواره در خدمت نظام جمهوری اسلامی بودند. از خداوند متعال علوّ درجات و قبول خدمات آن مرحوم را مسألت می‌کنم.