سید حسن آقایی فیروزآبادی


اطلاعات شناسنامه ای

تاریخ تولد: ۱۳۲۹/۱۱/۱۴
تاریخ وفات: ۱۴۰۰/۰۶/۱۲
محل وفات: تهران، ایران
محل دفن:


دلیل شهرت

نظامی

سردار سرلشکر بسیجی، رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، مشاور عالی نظامی فرماندهی کل قوا

علت وفات

بیماری


مطالعه بیشتر


نقل قول ها و پیام های مرتبط

بسم الله الرّحمن الرّحیم

درگذشت همکار دیرین اینجانب، سرلشگر جناب آقای دکتر سیّدحسن فیروزآبادی رحمةالله علیه را به همسر گرامی و فرزندان محترم و دیگر بازماندگان تسلیت عرض می‌کنم.
عمری مجاهدت ارزشمند، از تلاشهای مبارزاتی دوران دانشجوئی در مشهد، تا فعّالیّتهای متنوّع و گسترده در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در عرصه‌های مهم مانند جهاد سازندگی و مجموعه‌های وابسته به شورای عالی دفاع، و بویژه خدمات طولانی مدّت در رأس ستاد کل نیروهای مسلح و سرانجام عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، ذخیره‌ معنوی و توشه‌ اخروی این برادر پرتلاش و خیرخواه است.
روح تعبد و تدین و صدق و ثبات در پایبندی به ایمان و عمل انقلابی، امتیاز بزرگ دیگری است که همواره با این برادر گرامی همراه بود.
این خصوصیات برجسته مایه‌ رحمت و رضوان الهی برای ایشان خواهد بود ان‌شاءالله. مغفرت الهی برای وی و آرامش و بردباری برای بازماندگان را از خداوند متعال مسئلت مینمایم.

بسم الله الرحمن الزحیم
انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت سردار سرافراز سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروز آبادی مشاورعالی رهبر معظم انقلاب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام موجب تأثر و تأسف گردید.

تلاش‌های ارزنده و مجاهدت‌های مخلصانه آن مرحوم در طی دوران دفاع مقدس و مدیریت در ستاد کل نیروهای مسلح و پس از آن عضویت و همکاری در مجمع تشخیص مصلحت نظام، از ایشان چهره‌ای ماندگار ساخته و خداوند متعال پاداش آن خدمات و حسنات را تضمین فرموده است: و توفی کل نفس ما عملت و هم لا یظلمون.

اینجانب فقدان این سرباز مجاهد را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، آحاد نیروهای مسلح و اعضای محترم مجمع تشخیص و بازماندگان بویژه خانواده محترم داغدار تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

بسم الله الرحمن الرحيم
درگذشت سردار مبارز و انقلابي سرلشكر بسيجي دكتر سيد حسن فيروزآبادي مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا و عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام موجب تاسف و تاثر گرديد.
تلاش هاي مجاهدانه و خدمات ارزشمند و نقش تاثيرگذار سرلشكر فيروزآبادي در مسئوليت هاي مختلف از جمله رياست ستاد كل نيروهاي مسلح در افزايش سطح توانمندهاي نيروهاي مسلح براي تامين امنيت و اقتدار ملي فراموش ناشدني و نزد خداوند متعال مأجور است.
ضايعه فقدان اين سردار مجاهد اسلام و انقلاب را به مقام معظم رهبري و فرماندهي معظم كل قوا (مدظله العالي)، عموم ملت قدرشناس ايران، فرماندهان و كاركنان نيروهاي مسلح، دوستان و بستگان به ويژه خانواده ارجمند ايشان تسليت مي گويم و از خداوند سبحان براي آن فقيد سعيد رحمت و غفران واسعه الهي و براي بازماندگان معزا صبر و اجر مسألت دارم.
محمد مخبر
معاون اول رئيس جمهور

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت سردار عالیقدر و مجاهد سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروزآبادی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا و رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، موجب اندوه و تاثر فراوان گردید.
بی‌تردید خدمات و نقش‌آفرینی‌های ارزنده و مخلصانه وی در سنگرها و مسئولیت‌های مهم طی چهار دهه اخیر ازجمله در دوران هشت سال دفاع مقدس و سپس ۲۷ سال ریاست ستاد کل نیروهای مسلح و ایجاد هماهنگی، هم‌افزایی و یکپارچگی بین نیروهای مسلح و دفاعی کشور برای پاسداری از امنیت ملی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای همیشه ماندگار و الهام‌بخش خواهد بود.

این ضایعه بزرگ را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، خانواده مکرم و آحاد فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح مقتدر و افتخارآفرین ایران اسلامی تسلیت و تعزیت عرض نموده و برای آن فقید سعید، رضوان و رحمت واسعه الهی و همنشینی با حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام ) و برای عموم مصیبت دیدگان و سوگواران گرانقدر و همرزمان و علاقه‌مندان وی صبر، شکیبایی و سکینه قلبی طلب می‌کنم.

سرلشکر پاسدار محمد باقری
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح