سید علی اکبر محتشمی پور


اطلاعات شناسنامه ای

تاریخ تولد: ۱۳۲۵
تاریخ وفات: ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
محل وفات: بیمارستان خاتم الانبیاء، تهران، ایران
محل دفن: حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، شهر ری، تهران، ایران


دلیل شهرت

سیاستمدار

عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز، وزیر کشور کابینه دوم میر حسین موسوی، نماینده دوره‌های سوم و ششم مجلس شورای اسلامی، از بنیان‌گذاران حزب‌الله لبنان

علت وفات

بیماری

کووید-۱۹، کرونا

مطالعه بیشتر


نقل قول ها و پیام های مرتبط

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت روحانی مجاهد جناب حجةالاسلام آقای سید علی‌اکبر محتشمی رحمةالله‌علیه را به خاندان مکرّم ایشان تسلیت عرض میکنم. فعالیت های مبارزاتی آن مرحوم که به خدمات انقلابی ایشان در دوران جمهوری اسلامی و مسئولیت های مهم و آنگاه به جانبازی بر اثر اقدام تروریستی دشمنان منتهی شد، سابقه‌ی ارزشمند و افتخارآمیزی است که مشمول تفضّلات الهی و ذخیره‌ی اُخروی برای ایشان خواهد بود ان‌شاءالله.
از خداوند متعال رحمت و مغفرت برای آن مرحوم و صبر و سکینه برای بازماندگان محترم مسألت می کنم.

سیّدعلی خامنه‌ای
1400/03/17

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

انقلابیِ پیشکسوت و مبارز خستگی ناپذیر، حجت الاسلام والمسلمین آقای سید علی اکبر محتشمی پور، پس از عمری مجاهدت در راه خدا، به زیارت حضرت حق، بار یافت.

آن عالم مجاهد، از پیشگامان و همراهانِ صدیق نهضت امام خمینی (ره) بود که پس از استقرار نظام اسلامی نیز، از هیچ تلاشی در خدمت به این نظام الهی دریغ نورزید.

این ضایعه را به عموم دوستان، علاقمندان و ارادتمندان آن فقید سعید وبه ویژه به بیت مکرّم ایشان تسلیت عرض نموده، از درگاه حق، برای آن عالم مجاهد و جانبازِ فداکار، حشر با سالار شهیدان و برای مصیبت دیدگان، صبر و اجر و دوام توفیق، طلب میکنم.